Uroczystości dziękczynne na górze Liwocz

Uroczystości dziękczynne na górze Liwocz - Zdjęcie #37400

Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej i członkinie Kół Gospodyń Wiejskich gminy Brzyska 04 października 2020 roku były organizatorem uroczystości dziękczynnych za urodzajne zbiory na górze Liwocz. Spotkanie miało szczególny charakter, ponieważ ten rok był bardzo trudny dla rolników z powodu powodzi jaka dotknęła miejscowości gminy Jasło, Skołyszyn i Brzyska.

Mszę Świętą i Drogę Krzyżową odprawił ks. Sebastian Rachwał ofiarowując modlitwę w intencji powrotu do zdrowia księdza kanonika Gerarda Stanuli. Ksiądz Sebastian mówił do zgromadzonych o miłości, szacunku i pomocy drugiemu człowiekowi „Przychodzimy dzisiaj do Jezusa ukrzyżowanego, aby doświadczyć Jego miłości i nauczyć się, że nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś oddaje swoje życie. Jezus ukochał nas taką właśnie miłością...”

Oprawę muzyczną uroczystości uświetnił zespół „Pogórzanie” z Bieździedzy. Uroczyste spotkanie na górze Liwocz zakończyło się wspólnym poczęstunkiem jadła chłopskiego przygotowanym przez członkinie kół z powiatu jasielskiego.

Organizatorzy dziękują wszystkim za uczestnictwo w spotkaniu modlitewnym, oprawę muzyczną i wygłoszone słowo Boże.

 

Uroczystości dziękczynne na górze Liwocz - Zdjęcie #37402
Uroczystości dziękczynne na górze Liwocz - Zdjęcie #37403
Uroczystości dziękczynne na górze Liwocz - Zdjęcie #37404
Uroczystości dziękczynne na górze Liwocz - Zdjęcie #37405

Plakat

Partnerzy: