Dożynki Powiatowe w Skołyszynie

      Podczas tegorocznych Dożynek Powiatowych, które w tym roku odbyły się 25 sierpnia w Skołyszynie, miasto i gmina Kołaczyce reprezentowane były przez delegację KGW Sowina na czele z Panią Burmistrz Małgorzatą Salachą.

      Po uroczystej Mszy Świętej w Kościele Parafialnym p.w. św. Józefa i św. Piotra i Pawła w Skołyszynie barwny korowód udał się na stadion sportowy gdzie obrzęd dożynkowy przedstawił zespół folklorystyczny “Kaśka” z Dębowca.

      W przemówieniu Starosty Jasielskiego, Adama Kmiecika, padło wiele gorących słów, podziękowań oraz szacunku dla trudu i ciężkiej pracy rolników.

      Wójt Gminy Skołyszyn, Zenon Szura, dziękując rolnikom za trud jaki ponieśli aby zebrać tegoroczne plony, dziękował również za zaszczyt organizacji Dożynek Powiatowych.

      Podczas prezentacji wieńców dożynkowych  reprezentujących dziesięć gmin powiatu jasielskiego, jednym z bardziej okazałych, pięknie i dostojnie się prezentujących był wieniec z Sowiny (kielich z Hostią), który prezentowały Panie z KGW Sowina ubrane w przepięknie barwne zielono-białe stroje ludowe.

      Odbyły się również występy zespołów i kapel ludowych podczas imprezy toważyszącej- “Lato z Kulturą Powiatu Jasielskiego”. Dożynkowa biesiada trwała do póżnych godzin wieczornych.

Plakat

Partnerzy: