Wycieczki - wyjazdy

W dniach 20-21.04.2017r. Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach zorganizował wycieczkę turystyczno-krajoznawczą dla mieszkańców gminy Kołaczyce do Torunia oraz Lichenia.

Po nocnej podróży Toruń przywitał nas słoneczną, choć bardzo wietrzną pogodą. W trakcie 4,5 godz. zwiedzania Torunia zapoznaliśmy się z najważniejszymi zabytkami takimi jak Katedra Świętojańska, Ratusz Staromiejski, Kościół Św. Jakuba, Krzywa Wieża, zespół zabytkowych kamieniczek na czele z Kamienicą Pod Gwiazdą, fortyfikacje, mury obronne miasta, ruiny zamku Krzyżackiego, Pomnik Kopernika, oraz Fabryka Pierników. Zaopatrzeni w słodkie, pachnące korzeniami toruńskie pierniki wyruszyliśmy do Lichenia.

Licheń to miejsce kultu Matki Bożej Licheńskiej, miejsce modlitwy, zadumy oraz wielu perełek architektury sakralnej na czele z Bazyliką Matki Bożej Licheńskiej ósmą co do wielkości w Europie i dwunastej na świecie w której może pomieścić się ok. 11 tys. osób. Z wysokości 150 m. wieży można podziwiać rozległe tereny wkoło Bazyliki jak również dalsze plenery.

Pełni wrażeń duchowych, umocnieni wiarą w późnych godzinach wieczornych, trochę zmęczeni podróżą szczęśliwie powróciliśmy do domów.