« powrót

Wycieczki - wyjazdy

      W ramach akcji „Słoneczne Podróże z GOK-iem” w dniu 25.08.2017r. odbyła się wycieczka dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych z Gminy Kołaczyce na Węgry na baseny termalne – Sóstófürdő.

      Wyruszyliśmy z Kołaczyckiego Rynku bardzo wcześnie, bo o godz. 500  na południe do naszych przyjaciół Węgrów do Sóstófürdő koło Nyíregyházy.

      W czasie podróży uczestnicy mogli podziwiać oryginalną architekturę miast słowackich i węgierskich jak Svidník, Prešov, Košice, Miskolc czy stolicę winiarstwa Tokaj.

      Na odcinkach pomiędzy miastami towarzyszyły nam ogromne pola kukurydzy, słonecznika czy winorośli.

      Uzdrowisko Sóstófürdő przywitało nas słońcem i bardzo przyjemną temperaturą, a uczestnicy mogli do woli korzystać ze wszystkich basenów oraz urządzeń, które znajdowały się w Aquaparku oraz na terenie odkrytym.

      Po kilku godzinach spędzonych na intensywnych zabawach na różnych wielkości zjeżdżalni prostych, schodkowych, ślimakowych, sztucznych falach, biczach wodnych, pływaniu czy relaksie w basenach leczniczych z wielkim żalem musieliśmy się udać w drogę powrotną.

      Pełni entuzjazmu i wrażeń z wyprawy, choć odrobinę zmęczeni, cali i zdrowi powróciliśmy w późnych godzinach wieczornych do Kołaczyc w ramiona rodziców i opiekunów.

      Uczestnikom bardzo spodobała się taka forma spędzania wolnego czasu, oprócz dobrej zabawy mają możliwość poznania nowych miejsc, kultury , ludzi, języka, kuchni czy obyczajów panujących w regionie czy w danym kraju.

      GOK Kołaczyce składa serdeczne podziękowania Firmie Przewozowej Jerzy Zgrzebieniowski za sprawną i bezpieczną jazdę na trasie.

 

Partnerzy