Inwałd – Wadowice – Kraków

Dnia 11.09.2010r. odbyła się wycieczka Inwałd – Wadowice – Kraków.

(Grupa pod bramą krakowskiego ZOO)

W wycieczce udział wzięło łącznie 57 osób. Pierwszym etapem wycieczki był Park Miniatur „Świat marzeń” w Inwałdzie. Pobyt w małym miasteczku wiązał się z wieloma atrakcjami. Największą z nich była dla większości możliwość obejrzenia miniaturowych kopii największych skarbów światowej architektury: od piramid egipskich, po wieżę Eiffel'a.

(Miniaturowe budowle)

Miniatury, dzięki precyzji, z jaką zostały wykonane wzbudziły w nas ogromny podziw. Było to niesamowite uczucie móc w ciągu kilku chwil przyjść spod rzymskiego Koloseum do egzotycznego Tadż Mahal.

Uczestnicy wycieczki przy miniaturowych budowlach)

Drugim punktem były Wadowice – miasto, w którym urodził się, spędził dzieciństwo i wczesną młodość Karol Wojtyła. Mieliśmy okazję zwiedzać Dom Papieski. Było to niezwykłe przeżycie dla wszystkich, móc przebywać w domu, po którym stąpał kiedyś Jan Paweł II, przyglądając się przedmiotom, którymi się posługiwał. Nie obyło się również bez skosztowania cukierniczej specjalności miasta – słynnych wadowickich kremówek.

(Wadowice Rynek)

(Dom Papieski muzeum)

Ostatnim etapem było zwiedzanie ogrodu zoologicznego w Krakowie. Krakowskie zoo ma świetne położenie, znajduje się na wzgórzu w lasku Wolskim. Jest otoczone zielenią, obszerne, dobrze zorganizowane. W ogrodzie funkcjonuje mini ZOO - miejsce stworzone z myślą o najmłodszych. Istniała tam możliwość bliskiego kontaktu z młodymi zwierzętami. Można było pogłaskać i nakarmić przygotowaną przez pracowników paszą kucyki, króliczki miniaturowe, świnki morskie, żółwie, kózki karłowate, osiołki, lamy. Można było przyjrzeć się z bliska zabawnym świnkom wietnamskim i zaprzyjaźnić z mieszkającymi po sąsiedzku mundżakami chińskimi.

Inwałd – Wadowice – Kraków - Zdjęcie #2096

Mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych, podróż minęła szybko i przyjemnie. Około 2100 byliśmy w Kołaczycach. Wycieczka, chociaż jednodniowa – dała wszystkim wiele radości. Wycieczka była dofinansowana ze środków Urzędu Miejskiego w Kołaczycach. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Partnerzy: