Koncerty

Koncert charytatywny zorganizowany wspólnie przez Urząd Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na płycie kołaczyckiego rynku zjawiło się bardzo wielu ludzi dotkniętych tragedią rodziny Kopeć, która w grudniowym pożarze straciła cały dobytek swojego życia. Akcja pomocy dla poszkodowanej przez pożar rodziny, obudziła w ludziach pokłady międzyludzkiej solidarności i empatii.  Po raz kolejny okazało się, że ludzka dobroć, życzliwość i współczucie są dużo mocniejsze niż zło i cierpienie.

Podczas całego koncertu, między występami artystów, prowadzona była licytacja przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Miłym zaskoczeniem był przyjazd na koncert dużej grupy motocyklowej Brothers Of The South  z  Jasła i ofiarowanie kompletów koszulek klubowych oraz olbrzymiej maskotki.  Dochód z licytacji, jak również z prowadzonej podczas koncertu zbiórki do puszek zostanie przeznaczony na pomoc dla poszkodowanej w wyniku pożaru rodziny Kopeć

Wielkie podziękowania należą się również paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, które zadbały o poczęstunek dla wszystkich pracujących przy organizacji imprezy. Podziękowania kierujemy również pod adresem Firmy Kołacz z Kołaczyc i Masarni z Dobrucowej , oraz jak zwykle niezawodnemu Panu Marcinowi Janikowi i jego ekipie która rozgrzewała wszystkich zmarzniętych uczestników gorącymi napojami.

Ten koncert był też podziękowaniem za  Dar Serca  dla wszystkich tych którzy już pomogli potrzebującej rodzinie i oprócz darów materialnych wpłacali na specjalnie utworzone konto dobrowolne datki. Do dnia dzisiejszego na koncie jest już kwota 69, 484 zł,81gr .

Zbiórka publiczna  podczas koncertu  w wysokości 14,510 zł,01 gr. oraz 5 USD, 1 EURO i 21 EUROCENTÓW  zasiliła konto i  przyczyni się do  szybszego odbudowania domu rodziny Państwa Kopciów.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury składa serdeczne podziękowania:

-Artystom za charytatywny udział w  koncercie, a są to:

Zespół Baciary, Mateusz Mijal, Zespół Jeruzalem z Brzysk, Młodzież z Jasielskiego Domu Kultury, Patrycja Nocek z  LO Kołaczyce, Zespół Pogórzanie z Bieździedzy  Raper Marcin DPD z Jasła .

- Panu Adamowi Jędryczka i pracownikom ochrony

- Pracownikom Urzędu Miejskiego w Kołaczycach

- Dyrekcji i Pracownikom obsługi Gminnego Przedszkola w Kołaczycach

- Pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Kołaczycach

-  tym wszystkim mediom które charytatywnie reklamowały  nasz koncert

- wszystkim anonimowym darczyńcom którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego koncertu.

Nade wszystko pragniemy jednak podziękować WAM .naszej cudownej publiczności, która mimo mrozu gorąco oklaskiwała artystów i wspomogła dobrowolnymi datkami konto poszkodowanej w pożarze rodziny.