Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora GOK

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora GOK - Zdjęcie #7147

Pod koniec ferii zimowych, które upływały pod hasłem „Ferie na zimowo – bezpiecznie
i zdrowo
”, w Zespole Szkół Społecznych w Sieklówce, Gminny Ośrodek Kultury zorganizował dla wszystkich miłośników popularnego ping - ponga Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora GOK. Organizatorzy zdecydowali się na przeprowadzenie imprezy w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum oraz OPEN (dla wszystkich chętnych). Chwilę po godzinie 9.00 rozpoczęto już zabawę. Uczestnicy rozgrywali mecze na dziewięciu dostępnych stołach.

System rozgrywania meczu był standardowy. Grano do dwóch wygranych setów do 11 punktów każdy przy 2 serwisach zawodnika. Przez niecałe 4 godziny byliśmy świadkami wspaniałej sportowej rywalizacji na bardzo wysokim poziomie. Wiele osób podeszło poważnie do imprezy, co można było zaobserwować podczas bardzo zaciętych i stojących na wysokim poziomie meczów. Najdłużej trwały rozgrywki z kategorii OPEN. Z kolei swoje mecze najszybciej rozegrali uczestnicy z kategorii szkół podstawowych. Lekko po 13.00 znaliśmy już wszystkich triumfatorów poszczególnych kategorii.

W kategorii chłopców, zwycięzcą szkół podstawowych został Tomasz Sikora (Bieździedza), który po bardzo zaciętym finale wygrał z Krzysztofem Smalara (Bieździadka). 3 miejsce na podium zajął Szymon Sikora (Bieździedza),  kolejne miejsca zajęli Damian Ochałek (Lublica), Karol Wojdyła (Kołaczyce). Natomiast w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Hendzel (Sieklówka), drugie Klaudia Górczany (Sieklówka).

W pojedynkach gimnazjalistów najlepszy był Michał Gąsior (Lublica), który pokonał Grzegorza Kaleta (Lublica). Na najniższym stopniu podium stanął z kolei Zbigniew Lechwar (Sowina). Czwarte miejsce zajął Kamil Komisarz (Sieklówka), piąte Kamil Dubiel (Nawsie Kołaczyckie). W kategorii dziewcząt najlepszą okazała się Rozalia Palar (Sieklówka), gdzie w finale pokonała Natalię Skowron (Sieklówka) oraz Milenę Lewek (Sieklówka).

W ostatniej kategorii OPEN najlepsza trójka zawodników nie dała żadnych szans reszcie uczestników. Po równych i zaciętych bojach między „super trójką” pierwsze miejsca kształtowały się następująco: Zwycięzcą został Kamil Fornal (Lublica), tuż za nim uplasował się Tadeusz Wojdyła (Kołaczyce) a trzecie miejsce przypadło Grzegorzowi Lechwar (Lublica), czwarte – Arkadiusz Maciechowski (Bieździadka), piąte – Marek Pliś (Bieździadka). Wśród dziewcząt najlepszą okazała się Kamila Dunaj (Sieklówka), za nią Dorota Oszajca (Sieklówka), Joanna Żygłowicz (Kołaczyce), Justyna Żygłowicz (Kołaczyce).

Po ostatniej zaserwowanej piłce w turnieju nastąpiła krótka przerwa i chwilę później nadeszła pora na wręczenie nagród. Dla triumfatorów były przygotowane puchary, dyplomy oraz nagrody typowo sportowe czyli m.in. rakietki i piłeczki do gry. Upominki zwycięzcom wręczała osobiście dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Ewa Piekarska, dyrektor Zespołu Szkoły Społecznej Alicja Stefanik oraz nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Ciastoń.

GOK Kołaczyce składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w sprawnym przeprowadzeniu turnieju, w szczególności dyrekcji, nauczycielowi wychowania fizycznego, wszystkim pracownikom obsługi, za udostępnienie pomieszczeń szkoły oraz sprzętu do przeprowadzenia rozgrywek.

Wszyscy chwalili sobie organizację turnieju i wyrażali chęć do uczestnictwa w następnej odsłonie. Spodziewajmy się więc kolejnej efektownej kontynuacji tej udanej imprezy.

Partnerzy: