« powrót

Wydarzenia kulturalne

      W dniu 7 listopada 2019 roku Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach, Podkarpacki Oddział Doradztwa Rolniczego w Boguchwale i Powiatowy Zespół Doradztwa Rolnieczego w Jaśle zorganizował szkolenie, które poprowadziła Pani Małgorzata Osika, na temat „Zioła w ogrodzie przydomowym”.

      Zioła towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Już pierwsze zapiski podawały nie tylko ich nazwy ale także właściwości i wskazówki co do ich użycia. Człowiek od zawsze korzystał z bogactwa natury uwzględniając w swoim jadłospisie wszelkie jadalne gatunki roślin w postaci: liści, łodyg, korzeni, kłączy, nasion czy owoców. Wiedza o nich przekazywana była z pokolenia na pokolenie. To na bazie ziół przygotowywano pierwsze mikstury o właściwościach leczniczych i kosmetycznych.

      Ogródek ziołowy jest obowiązkowym elementem ogrodu w stylu wiejskim, który niestety powoli odchodzi w przeszłość. Pozycja ta ma zachęcić do poznania tych pożytecznych i zdrowych roślin oraz wzbogacenia nimi smaku wielu potraw w naszej kuchni. Zebrany materiał pozwoli rozpocząć każdemu chętne-mu przygodę z ziołami, poznać ich smak, moc kulinarną oraz leczniczą wspomagającą zdrowie i leczącą drobne dolegliwości.

     Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach dziękuję wszystkim chętnym za przybycie na szkolenie z zakresu „Zioła w ogrodzie przydomowym”.

 

 

Plakat

Partnerzy