« powrót

Wydarzenia kulturalne

    Na kołaczyckich błoniach tradycyjnie jak co roku odbyło się już po raz jedenasty Podkarpackie Miodobranie. Jest to cykliczna impreza promująca tradycje pszczelarskie gminy Kołaczyce i regionu jasielskiego.

    Organizatorem wydarzenia jest Burmistrz Kołaczyc Małgorzata Salacha , Pogórzański Związek Pszczelarzy z Jasła i Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach. Obrzęd pozyskiwania miodu zaprezentowali członkowie zespołu śpiewaczego i kapeli Grodziszczoki z Grodziska Dolnego. Finałem obrzędu było częstowanie widowni miodem z tegorocznych zbiorów.

    Burmistrz Kołaczyc Małgorzata Salacha powitała wszystkich zebranych. W imprezie wzięli udział zaproszeni goście – marszałek woj. Podkarpackiego Maria Kurowska, nadleśniczy Nadleśnictwa Kołaczyce Artur Paczkowski, Radni Gminy Kołaczyce, sołtysi, członkowie Pogórzańskiego Związku Pszczelarzy w Jaśle na czele z prezesem ks. Tomaszem Gałuszką oraz licznie przybyli mieszkańcy gminy i okolic. Członkinie KGW wzięły udział w konkursie „ Wykwintny Piernik”. Ciasta zostały upieczone  z tegorocznego miodu. Nagrody wręczyła komisja w składzie Marszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska, Burmistrz Kołaczyc Małgorzata Salacha, oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Kołaczyce Artur Paczkowski. Podczas imprezy zainteresowani mogli zakupić miody naturalne, produkty pochodzenia pszczelego, oraz sprzęt pasieczny. Pracownicy Ośrodka Kultury przygotowali wystawę zabytkowych uli przekazanych przez pana Wiesława Janasa z Kątów.

    Część artystyczną rozpoczęła uzdolniona wokalnie Ania Witalis uczennica Szkoły Podstawowej z Kołaczyc. Gwiazdą wieczoru był Jacek Stachurski wraz z zespołem. W późnych godzinach wieczornych  wystąpił zespół LOKA. Koncerty spotkały się z dużym aplauzem publiczności o czym świadczyły liczne bisy. Na zakończenie odbyła się zabawa prowadzona przez zespół RIVIERA.

Dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury w Kołaczycach dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy organizacji XI Podkarpackiego Miodobrania a w szczególności panu Andrzejowi Mamroł właścicielowi firmy GEONET  i pani Elżbiecie Matyjasz „ Marketing i Ubezpieczenia „ z Kołaczyc.

 

Partnerzy