« powrót

Wydarzenia kulturalne

  XI Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, uczczono  31.01.2019 roku przy Mogile w Krajowicach - Podzamczu.

  Honorowa warta  harcerzy z 307 Kołaczyckiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „Wilki” im. Andrzeja Małkowskiego i drużyny Strzelców działających przy Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach, podczas uroczystości, zapalenie zniczy, złożenie kwiatów oraz odmówienie modlitwy ekumenicznej wprowadziły zgromadzonych w chwilę refleksji i zadumy.  Modlitwę za zmarłych odmówił Proboszcz Parafii w Bieździedzy Ks. Władysław Depa i Wikariusz Parafii w Kołaczycach Ks. Grzegorz Złotek, następnie Pani Sami Mizroch z USA, reprezentująca II pokolenie ocalałych podziękowała przybyłym za udział w uroczystości oraz opiekę nad miejscami pamięci pomordowanych.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, Radni Gminy Kołaczyce, przedstawiciele Nadleśnictwa w Kołaczycach, starostwa Powiatowego w Jaśle, przedstawiciele Policji oraz jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych.

  Zastępca Burmistrza Pan Adam Kmiecik odczytał list przekazany przez Marszałka Sejmu RP Pana Marka Kuchcińskiego. Następnie przypomniał historię mieszkańców pochodzenia żydowskiego na naszych ziemiach.   Następnie odbyła się patriotyczna akademia w wykonaniu uczniów LO Kołaczyce, których przygotowała Pani Grażyna Żygłowicz.

GOK Kołaczyce dziękuje wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pomocy przy organizacji Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci  o Ofiarach Holokaustu. Szczególne podziękowania kierujemy do dyrekcji Nadleśnictwa Kołaczyce i jednostki OSP w Sieklówce za pomoc przy porządkowaniu mogiły i ścieżki leśnej.

Plakat

Partnerzy