Wspólne Kolędowanie - relacja

Wspólne Kolędowanie - relacja - Zdjęcie #17941
Wspólne Kolędowanie - relacja - Zdjęcie #17942
Wspólne Kolędowanie - relacja - Zdjęcie #17943

      Tradycyjnie w Święto Objawienia Pańskiego popularnie nazwanego Świętem Trzech Króli mieszkańcy Kołaczyc zebrali się na płycie Rynku aby wspólnie śpiewać kolędy. Po raz pierwszy wystąpili Radni Rady Miasta i Gminy Kołaczyce wraz z Sołtysami  w gustownych czerwonych szalikach. Swoje umiejętności wokalne prezentowały również dzieci. Jak zawsze przepiękne kolędy i pastorałki polskie zaśpiewali „Pogórzanie” z Bieździedzy . W przerwach między występami wszyscy zebrani mogli podziwiać pokaz iluminacji świetlnych w wykonaniu firmy TRIPLEXSIS z Jasła .

      Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury  w imieniu nieobecnej z powodu choroby Burmistrz Miasta i Gminy Kołaczyce Pani Małgorzaty Salacha, złożyła noworoczne życzenia wszystkim mieszkańcom gminy .

      Proboszcz Kościoła Parafialnego w Kołaczycach ks. Prałat Jan Sabat w swoim wystąpieniu  przypomniał, że to najstarsze chrześcijańskie święto, obchodzone od III wieku.   Jest to tradycja, w której zostaliśmy wychowani, więc bardzo się cieszę, że przybrała ona wspólnotową, obywatelską formę spotkań, które integrują tak wiele  osób naszej gminy. Przypomniał również, że takie wydarzenia jak organizowane już po raz czwarty w Kołaczycach  wspólne kolędowanie, pomagają w nieprzerywaniu łańcucha pokoleń, które przekazują sobie tradycję i spajają naszą wspólnotę.

      Tradycyjnie zebrani rozgrzewali się gorącą herbatą z cynamonem i sokiem malinowym, oraz ciasteczkami ,które podarował Pan Marcin Janik.

      Dyrektor GOK w Kołaczycach  składa serdeczne podziękowania wszystkim którzy wzięli udział w świątecznym spotkaniu oraz wszystkim tym którzy pomogli w organizacji uroczystości.

 

Galeria

Partnerzy: