« powrót

Wydarzenia kulturalne

 

      W pięknej zimowej scenerii na Kołaczyckim Rynku w Święto Trzech Króli mieszkańcy Kołaczyc wspólnie śpiewali kolędy oraz pastorałki.

       Wspólne kolędowanie otworzył Pan Burmistrz Stanisław Żygłowicz, który złożył mieszkańcom najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne.

        Życzenia złożyli również Ks. Prałat Jan Sabat, który złożył wszystkim wszelakiej pomyślności, zdrowia oraz podziękował obecnym za uczestnictwo oraz krzewienie tradycji, wspólnego kolędowania.

Na scenie wystąpił Zespół śpiewaczo-obrzędowy „Pogórzanie” z Bieździedzy, Anna Witalis z PSP Kołaczyce oraz Zespół THE C.A.D.A . Artyści wykonywali tradycyjne kolędy, pastorałki oraz mniej znane utwory w oryginalnych aranżacjach. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z Kołaczyc na czele z Ks. Grzegorzem Złotkiem raczyli wszystkich gorącą herbatą z sokiem malinowym oraz pysznymi ciasteczkami.

        Na finał wystąpił Zespół „Teatr ognia” z Sandomierza z barwnym ognistym pokazem w rytmach muzyki, polskiej, ukraińskiej i łemkowskiej.

        Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i sprawnego przebiegu imprezy.

 

Waldemar Piórek

Partnerzy