« powrót

Wydarzenia kulturalne

10 grudnia w Sali Bankietowej Gminnego Ośrodka Kultury w Kołaczycach odbył się wieczór poetycki połączony z wystawą malarstwa Janusza Kopcia. Artysty pochodzącego z miejscowości Lublica w Gminie Kołaczyce, który od wielu lat mieszka i tworzy w Chicago.

Sylwetkę artysty, jego artystyczne credo oraz bogaty dorobek przedstawiła siostrzenica Janusza Kopcia Iwona Aleksandra Matysik. Opisała ona bogaty świat artysty, jego życiorys , twórczość. Pokazała, że Janusz Kopeć to nie tylko dziennikarz, poeta i malarz, ale również doskonały ambasador polskości za oceanem oraz prawdziwy człowiek renesansu.

Wystawa twórczości Janusza Kopcia przyciągnęła do Kołaczyc wielu znakomitych gości.
Na Sali obecni byli między innymi: Alicja Zając – Senator RP , Bogdan Rzońca – Poseł na Sejm RP, Maria Kurowska – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Wojciech Zając – Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Małgorzata Salacha – Burmistrz Kołaczyc, Ryszard Pabian – Burmistrz Miasta Jasła, Elwira Musiałowicz-Czech – Zastępca Burmistrza Miasta Jasła, Robert Mucha – Wójt Gminy Jodłowa, Przewodniczący Rady Gminy Kołaczyce Stanisław Dunaj wraz z radnymi, Żaneta Kuźnar właścicielka firmy Kalla, Ryszard i Roman Karwat właściciele firmy LUKS-GRANIT, Ewa Myśliwiec właścicielka Biura Rachunkowego w Jaśle, Patrycja Kozik, Marcin Janik, a także licznie zgromadzeni duchowni, samorządowcy, radni z całego regionu i mieszkańcy Gminy Kołaczyce.

Można więc powiedzieć, że prawdziwa sztuka łączy i buduje oraz zawsze znajdzie życzliwe grono odbiorców. Podczas wernisażu twórczości Janusza Kopcia wszystkich połączyła sama postać artysty, jego ogromny dorobek oraz miłość do ojczyzny uderzająca z każdego jego dzieła.

Wszyscy obecni z zachwytem odnosili się do całej twórczości Janusza Kopcia, jak również do ogromu pracy jaki w zorganizowanie całego przedsięwzięcia włożyła Pani Ewa Piekarska dyrektor GOK w Kołaczycach jak również  jego siostrzenica Iwona Aleksandra Matysik, która jest prawdziwym mecenasem jego sztuki w naszym regionie, co zresztą podkreślił również sam autor podczas krótkiego nagrania skierowanego do wszystkich zebranych gości.

 

 

 

Ewa Piekarska

Partnerzy