« powrót

Wydarzenia kulturalne6-go stycznia na Kołaczyckim Rynku odbył się po raz szósty Wieczór Kolęd . W tym roku z racji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości nazwany „Wieczorem Kolęd Patriotycznych”. Podczas wspólnego kolędowania wspominano tych, którzy nawet podczas tych najważniejszych dla Polaków świąt nie mogli czuć się bezpiecznie.

Przy betlejemskiej szopce zgromadzili się nie tylko starsi, ale również dzieci i młodzież. W radosnej i ciepłej atmosferze szybko mijał wieczór. Atrakcją dla dzieci były zimne ognie, a na wszystkich czekała ciepła herbata.

Wystąpili: Kapela Obrzędowa Kaśka z Dębowca, Kapela Pogórzanie, Koło Gospodyń Wiejskich z Sieklówki, dzieci z Lublicy, oraz zespół D.E.K.A.D.A. Śpiew połączył wszystkich, którzy przeszli aby przeżyć wieczór na wspólnym kolędowaniu. Jest to jeden ze sposobów  pielęgnowanie polskich tradycji w Gminie Kołaczyce. Honorowy patronat nad imprezą objęła Małgorzata Salacha Burmistrz Kołaczyc. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach.

Organizatorzy dziękują wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji imprezy.

Partnerzy