« powrót

Wydarzenia kulturalne

W dniach 11.12.2018r. Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach zorganizował dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych z terenu Gminy Kołaczyce warsztaty kulinarne – zdobienie świątecznych pierniczków.

W warsztatach kulinarnych, które prowadził Mistrz Cukiernictwa Marcin Janik uczestnicy mieli za zadanie przyozdobić pierniczki w kształcie gwiazdek, mikołajów, choinek, dzwoneczków, kolorowym lukrem, różnego rodzaju posypkami lub koralikami. Zapał i pomysłowość w zdobieniu pierniczków młodych cukierników była ogromna. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestniczyło w nim ponad 70-cioro dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Słodkie dzieła sztuki trafią na choinki w domach rodzinnych, spora jednak część została skonsumowana na miejscu. Warsztaty miały na celu przywołać tradycyjne zajęcia, czynności, które wykonuje się w wielu domach, w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jaki kol wiek sposób przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia warsztatów, a w szczególności Panu Marcinowi Janikowi dzięki, któremu najmłodsi wcześniej mogli poczuć słodką atmosferę świąt.

Marzena Knap

Partnerzy