« powrót

Wydarzenia kulturalne

      Bardzo uroczyście obchodzono 226 rocznicę uchwalenia konstytucji 3 Maja w Kołaczycach.

      Uroczystości rozpoczęto mszą świętą w intencji ojczyzny, którą w kościele p.w. Św. Anny w Kołaczycach odprawił ks. prałat Jan Sabat, natomiast homilię wygłosił ks. Dariusz Mikrut, wikariusz parafii w Kołaczycach. Liturgię uświetnił swoim występem chór „Zorza” z Kołaczyc.

      Po uroczystościach kościelnych barwny korowód, który prowadziła Reprezentacyjna Kompania Honorowa OSP w Kołaczycach z udziałem Pocztów Sztandarowych OSP, Szkół Oddziału Kosynierów z Bieździedzy, Drużyny Harcerskiej „Wilki” z Kołaczyc, Władz Samorządowych, gości oraz licznie zgromadzonych mieszkańców udali się na płytę Rynku. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego, kwiaty pod pomnikiem Matki Boskiej złożyły delegacje Urzędu Miasta i Gminy z Kołaczyc pod przewodnictwem Pani Burmistrz Małgorzaty Salacha, w imieniu Posła B. Rzońcy delegacja PiS z Kołaczyc,  delegacja Zarządu Miasta Kołaczyce, delegacja Klubu Sportowego „Ostoja”.

      Pod Pomnikiem Poległym w Obronie Ojczyzny wieńce i wiązanki kwiatów złożyły delegacje, Urzędu Miasta i Gminy Kołaczyce na czele z Panią Burmistrz, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Bieździedzkiej, Stowarzyszenie Miłośników Kołaczyc, Gminnego Koła PSL, Służb Mundurowych-Wojskowa Komenda Uzupełnień Jasło, Posterunku Policji w Kołaczycach, Gminnego Koła PiS, Nadleśnictwa Kołaczyce.

     Na płycie Rynku pod pomnikiem młodzież z ZSPiG w Bieździedzy przedstawiła barwną scenkę uchwalenia Konstytucji  3 Maja, która rozpoczęła część artystyczną.

      Orszak w którym brał udział zespół śpiewaczy „Pogórzanie” z Bieździedzy z pieśnią patriotyczną udał się na Salę Bankietową. W pięknej dekoracji młodzież z ZSPiG w Bieździedzy oraz zespół „Pogórzanie”, który wspierał młodych artystów wokalnie, zaprezentowali program – rys  historyczny ukazujący dzieje Polski od czasów Mieszka I do obalenia komunizmu – czasów Solidarności.

     Na zakończenie uroczystości Pani Burmistrz Małgorzata Salacha podziękowała wszystkim za czynny udział w uroczystościach 3 Maja, a w szczególności artystom oraz opiekunom za trud w przygotowanie obchodów patriotycznych. Młodzież przygotowywały Panie Agata Ochałek – Skałba, Teresa Korecka, Renata Samborska, Renata Stelmach – Rączka, nad całością czuwał Dyrektor Wiesław Jedziniak.

      Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i sprawnego przeprowadzenia uroczystości, a w szczególności mieszkańcom za liczne przybycie.

Partnerzy