« powrót

Wydarzenia kulturalne

   Ze względu na epidemię koronawirusa i związane z tym obostrzenia tegoroczne obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej gminie zostały ograniczone do minimum.

   W kościele parafialnym pw. Św. Anny w Kołaczycach została odprawiona uroczysta msza św. celebrowana przez prałata ks. Jana Sabata, w intencji Ojczyzny i o zdrowie wszystkich mieszkańców gminy Kołaczyce. Msza św. była transmitowana on line, aby mogło w niej uczestniczyć więcej osób. Ze względu na wprowadzone przepisy tym razem w naszej świątyni zgromadziła się tylko dozwolona przepisami liczba wiernych i poczet sztandarowy OSP z Nawsia Kołaczyckiego.

   Po nabożeństwie zostały złożone wiązanki kwiatów pod Kapliczką i pomnikiem na płycie Rynku w Kołaczycach. Kwiaty złożył Burmistrz Stanisław Żygłowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Edward Zbylut, Prałat ks. Jan Sabat, Radny Adam Iwanicki, kierownik LGD Nowa Galicja Ewa Kucharczyk i dyrektor GOK Ewa Piekarska.

 

   Te skromne obchody miały charakter symboliczny. Nie zmieniła się jednak tradycja wywieszania w oknach domów biało-czerwonych flag. Mieszkańcy naszej gminy nie mogli brać udziału w uroczystościach ale zamiast tego swój patriotyzm i przywiązanie do barw narodowych wyrazili poprzez wieszanie flag państwowych na domach czy balkonach.

Plakat

Partnerzy