Kobieta w obiektywie
Pod takim hasłem Ośrodek Kultury w Kołaczycach zorganizował wystawę online. Jak kobieta widzi kobietę? – możemy to ocenić podziwiając fotografie, których autorkami są kobiety.
Taniec to dla wielu pasja, jednak są także ludzie, dla których jest to sposób na życie - Paulina Baran -certyfikowany instruktor, choreograf, sędzia krajowy tańca mażoretkowego, a przede wszystkim kobieta. W 2019 r. zdobywczyni odznaczenia „Przyjaciel dziecka”. Kobieta, matka, żona kochająca swoje pasję i poświęcająca się im bez reszty. Swoją pracą ukazuje sztukę jaką jest taniec i fotografia. Fotograf z wykształcenia i zawodu z 10-letnim stażem. Kilkukrotny laureat konkursów fotograficznych na terenie województwa jak i kraju. Fotografia to prawdziwa miłość i namiętność, a także sposób na życie. Mimo, że fotografia jest jej pasją, nie chce trzymać aparatu w ręku 24 godziny na dobę. Czasami po prostu chce wyjść na zewnątrz i zobaczyć świat nie przez obiektyw. Jednak wtedy czuje się winna, bo widzi niesamowite okazje na kapitalne ujęcia! Mówi : ‘’Jestem bardzo dumna z tego, co osiągnęłam do tej pory. Nie poddaję się, biorę życie garściami. Spełniam się, realizuję marzenia, a przede wszystkim jestem szczęśliwa!’’
Kolejną autorką zdjęć jest Karolina Kowalska z Bieździedzy - nastolatka rozpoczynająca dopiero swoją przygodę z fotografią.Ta skromna osóbka posiada twórczy umysł, olbrzymią inwencję,dużą dozę fantazji i kreatywność. Potrafi docenić piękno w rzeczach nieoczywistych i zauważa nawet mikro szczegóły, które mogą mieć wpływ na efekt finalny zdjęcia. Przy tym jest osobą pokorną i bardzo krytycznie ocenia swoje prace. Jak sama twierdzi najbardziej lubi fotografować przyrodę i dostrzega piękno w rzeczach na które inni nie zwróciliby uwagi. Oczywiście nie stroni również od fotografowania ludzi, a przede wszystkim swoich najbliższych. Jest otwarta na siebie , ale i na innych. Jak sama mówi – fotografując tworzę historię fotograficzną o innych ludziach i muszę ich poznać na tyle na ile to możliwe w ciągu tak krótkiego czasu. Staram się patrzeć przychylnie i z zaciekawieniem na drugą osobę.
Wszystkie autorki naszej wystawy darzą fotografię wielką miłością i cechuje je olbrzymia pasja do tego co robią. Życzymy im powodzenia.