I Spartakiadę Sołectw gminy Kołaczyce

I Spartakiadę Sołectw gminy Kołaczyce - Zdjęcie #5306

        Rozpoczęło się dobrze. Zaplanowaną na niedzielę 15 maja I Spartakiadę Sołectw gminy Kołaczyce oficjalnieotworzył dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Mirosław Lenart, witając gości oraz poszczególne drużyny, zgromadzone na obiekcie sportowym OSTOJA
w Kołaczycach.

        Do udziału w spartakiadzie zostały zaproszone wszystkie sołectwa oraz drużyna reprezentująca miasto Kołaczyce. Do szlachetnej, sportowej realizacji zgłosiło się siedem sołectw, wchodzących w skład gminy Kołaczyce: Sieklówka, Lublica, Bieździadka, Bieździedza, Sowina, Nawsie Kołaczyckie oraz Krajowice.

        Rywalizowano w siedmiu konkurencjach. Były więc przygotowane: rzut kapeluszem na odległość, sztafeta w workach, rzut workiem z "trocinami", rodzinna przeprowadzka (slalom taczkami), celne oko, kosz dla kobiet, siłacze. Wszystkie konkurencje wzbudziły wielkie emocje i niesamowitą wolę walki w zwycięztwo. W skład posczególnych drużyn wchodzili młodzi ludzie, kobiety oraz silni, postawni mężczyźni. W jednej z najbardziej widowiskowej i emocjonującej konkurencji (rodzinna przeprowadzka), która polegała na przewiezieniu trzech osób (pojedynczo) taczkami ogrodowymi z linii startu na wyznaczone miejsce w jak najkrótszym czasie, bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Sieklówki. Kolejna konkurencja, która dostraczyła widzom wielu zabawnych sytuacji była sztafeta
w workach, w której zwyciężyła drużyna z Bieździedzy. Natomiast w technicznej konkurencji, jaką był rzut kapeluszem na odległość zwyciężyła drużyna z Bieździadki, uzyskując wynik 13,70m.

        W trakcie przeprowadzania zawodów, diametralnie pogorszyły się warunki pogodowe, które uniemożliwiły przeprowadzenie wszystkich konkurencji (nie rozegrano trzech). Organizatorzy postanowili na podstawie aktualnych wyników ogłosić zwycięzców.

        Najlepsza okazała się drużyna z Sieklówki, która zdobyła 38 punktów. Na drugim miejscu znalazła się drużyna z Bieździedzy  37 punktów, trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Lublicy zdobywając 32 punkty  a  czwarta pozycja przypadła równocześnie drużynom z Bieździadki oraz Sowiny (26 pkt). Kolejne miejsca: 5 miejsce: Nawsie Kołaczyckie (25 pkt), 6 miejsce: Krajowice (22 pkt).

        Zwycięzkim drużynom puchary, dyplomy oraz medale  wraz  z gratulacjami wręczyli fundatorzy - Pani burmistrz miasta Kołaczyce oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.

        Dziękując wszystkim drużynom uczestniczącym w I Spartakiadzie Sołectw gminy Kołaczyce, wspólnie uzgodniono, iż gospodarzem oraz organizatorem II edycji sparakiady, (która odbędzie się na przełomie maja i czerwca 2012r.) będzie tegoroczny zwycięzca - sołectwo Sieklówka przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kołaczycach.

 

Galeria                            Filmy

Plakat

Partnerzy: