« powrót

Wydarzenia kulturalne

    Wiadomo nie od dziś, że dzieci najbardziej na świecie nie lubią… nudy. Dlatego Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach w  kolejnym dniu ferii zimowychzorganizował wyjazd do Kopalni Soli w Bochni i Aqua Parku w Krakowie.

    Zwiedzanie kopalni pozwoliło nam dobrze poznać sposoby dawnej techniki wydobywczej. Specyficzny nastrój „surowych”, lecz przez to tchnących autentyzmem podziemi, zdaje się przenosić zwiedzającego w odległe stulecia. Stare wyrobiska – prawdziwy podziemny labirynt pod miastem – dostarczają także niezrównanych wrażeń estetycznych. W bocheńskiej kopalni do zwiedzania udostępnione są aż trzy trasy turystyczne: Podstawowa trasa z Podziemną Ekspozycją Multimedialaną, Trasa historyczna "Wyprawa w Stare Góry", oraz Trasa przyrodnicza, każda z nich różni się stopniem trudności. 

    W kolejnych godzinach wycieczki przenieśliśmy się do królestwa wodnej zabawy! W wydzielonej strefie dla najmłodszych brodziku czekały atrakcje takie jak: wyspa Piratów z trzema mini zjeżdżalniami, statek z armatkami wodnymi, fontanny: Magiczny Grzybek, AquaDino i Ptak Cudak, tęczowa zjeżdżalnia, statek Piracki na lądzie. Nieco starsi, w towarzystwie opiekunów mogliprzejść poza brodzik i skorzystać zinnych atrakcji.

    Pełni entuzjazmu i wrażeń, choć odrobinę zmęczeni powróciliśmy w godzinach wieczornych do Kołaczyc.

Plakat

Partnerzy