« powrót

Wydarzenia kulturalne

    W dniu 20.02.2019 roku Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach zorganizował dla dzieci i młodzieży zajęcia taneczne z Instruktorką z Brazylii Rejani Cristina Moura oraz zajęcia nauki podstaw sztuki walki Capoeira gdzie zajęcia poprowadził Profesor Amendoim – Amek.

    Capoeira (czyt. kapuejra) to jedna z najbardziej spektakularnych sztuk walki. Capoeira znajduje się na pograniczu walki i tańca wywodzi się z tradycji rytualnych tańców plemion afrykańskich i brazylijskich. To idealna propozycja dla tych, dla których klasyczne style są zbyt agresywne. To bardzo dynamiczna i płynna sztuka walki. Pełno w niej zamaszystych kopnięć i przejść. Ćwiczyć Capoeirę może praktycznie każdy. Przeszkodą może być właściwie tylko motywacja samego zawodnika. Zresztą Capoeira uważana jest ostatnio za jedną z najmodniejszych sztuk walki, która zyskuje coraz więcej miłośników.

    To były bardzo ciekawe i kreatywne zajęcia zapraszamy was już w piątek na podsumowanie ferii i ostatnie zajęcia z naszymi wspaniałymi animatorami.

 

Marzena Knap

Plakat

Partnerzy