« powrót

Wydarzenia kulturalne

    W dniu 19.02.2019 roku Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach zorganizował wyjazd do Pijalni Czekolady M. Pelczar Chocolatier w Korczynie.

Warsztaty dla uczestników wycieczki poprowadził Pan Tomasz Zgłobicki. W programie wycieczki odbyła się degustacja czekolad, prezentacja 3 metrowego drzewa kakaowca, zobaczyliśmy jak wygląda produkcja czekolady od ziarna do tabliczki, odbyła się prezentacja maszyn i urządzeń do produkcji czekolady. W kinie znajdującym się w Pijalni Czekolady mogliśmy zobaczyć 25 minutowy film „Pochodzenie kakao i historia kakao i czekolady”. Każdy uczestnik wycieczki mógł samodzielnie przyozdobić tabliczkę czekolady oraz czekoladowego lizaka.

    Dodatkowo w czasie wolnym po wycieczce dokonać można było zakupu pysznych czekolad, pralin, lodów i wielu innych smakołyków, dzieci mogły skorzystać z bezpłatnego placu zabaw i intaraktywnej podłogi.

     Kolejną atrakcją był wyjazd do artKino Krosno na film „Jak wytresować smoka 3”. Był to ostatni rozdział historii, która oszołomiła widzów na całym świecie. Była to zaskakująca opowieść o dorastaniu oraz odnajdywaniu odwagi, by stawić czoła nieznanemu, a także o tym, jak nigdy się nie poddać. Coś co zaczeło się jako niezwykła przyjaźń między nastoletnim Wikingiem - Czkawką, a smokiem z gatunku Nocna Furia - Szczerbatkiem.

    Pełni entuzjazmu i wrażeń, choć odrobinę zmęczeni powróciliśmy w godzinach popołudniowych do Kołaczyc.

 

                                                                                                                                                 Marzena Knap

 

Plakat

Partnerzy