« powrót

Wydarzenia kulturalne

"Spokojne dzieciństwo pozwoli dzieciom

patrzeć z ufnością na życie i na dzień jutrzejszy. "

                                        Jan Paweł II

 

 

        Każde dziecko czeka z niecierpliwością na Dzień Dziecka. W tym wyjątkowym dniu nie może zabraknąć zabawy i uśmiechu. Dzień Dziecka jest dopiero za kilka dni, ale w naszej gminie świętowaliśmy go już dziś.

        Kochani !

        Oj, działo się, działłłłłłłło !

        Przygotowania do tej imprezy rozpoczęliśmy już początkiem maja, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Ostatnie dni to wielkie odliczanie, aż wreszcie nadszedł ten dzień – wtorek 28 maja

        Pogoda dopisała, a uczestników zjechało się mnóstwo !

        Około 700 dzieci – od słodkich kilkumiesięcznych brzdąców, poprzez urocze kilkulatki, aż po sympatycznych gimnazjalistów i licealistów. Ponadto przybyli rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście. Dyrektor GOK przekazała wszystkim dzieciom życzenia w imieniu nieobecnej Burmistrz Kołaczyc Pani Małgorzacie Salacha.

        Wszyscy uczestnicy zabawy mogli spróbować waty cukrowej, popcornu i innych słodkich pyszności, przygotowanych na tę imprezę. Zwolennicy ruchu na świeżym powietrzu mogli korzystać z różnych atrakcji. Pierwszą była wioska indiańska „Hokka Hey”. Drugą atrakcją był  wielki dmuchany zamek, zjeżdżalnia oraz trampolina. Każda grupa miała wyznaczoną porę korzystania z tych urządzeń. Kolejną atrakcją, która cieszyła się dużym zainteresowaniem było mobilne miasteczko ruchu drogowego prowadzone przez podinspektora Waldemara Pieniowskiego, oraz młodszego aspiranta Pawła Grześ z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie (Wydział Ruchu Drogowego). Dla uczestników przygotowano również tor przeszkód, przeprowadzono pogadankę z zakresu prawa o ruchu   drogowym. Największą popularnością cieszył się slalom przy użyciu okularów, które zaburzały ostrość widzenia.

        Nasi milusińscy dzięki  strażakom z OSP – Sieklówka i Kołaczyce mogli zapoznać się z wyposażeniem wozu bojowego i  pracą strażaków.  Wielką radością była przejażdżka samochodem strażackim. Współorganizator imprezy, Pan Józef Biernacki - prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego przeprowadził konkurs z zakresu bezpieczeństwa o ruchu drogowym, o puchar prezesa . Dzięki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaśle dziecii młodzież mogły wziąć udział w konkursie plastycznym „Mamo, tato – nie pal przy mnie”. Ten wyjątkowy dzień dodatkowo uatrakcyjniły inne konkursy, w których można było zdobyć ciekawe nagrody, a w ramach wolontariatu prowadziły je uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach. Wydarzenie obfitowało w liczne atrakcje na boisku sportowym, m.in. gry i zabawy z piłką, chustą animacyjną, ringo, itd. Dzieci szalały i w ogóle nie było widać po nich zmęczenia, a buźki tylko promieniały radością.

        Wspaniała zabawa i liczne atrakcje były możliwe przede wszystkim dzięki sponsorom oraz wspaniałej pogodzie…

        Serdeczne podziękowania składamy Pani Burmistrz Kołaczyc, Wojewódzkiej Komendzie Policji , Wydziałowi Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Jasielskiemu Klubowi Motorowemu i Ratownictwa Drogowego, pielęgniarkom SPZOZ z Kołaczyc, strażakom z OSP z Sieklówki i Kołaczyc, Pani Monice Szlachta i młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, Zakładowi Piekarniczo-Cukierniczemu „Kołacz” z Kołaczyc, Firmie ASTRA oraz opiekunom i nauczycielom grup dzieci przybyłych na imprezę, za zapewnienie bezpieczeństwa, pomoc i zaangażowanie w sprawny przebieg Gminnego Dnia Dziecka.

        Podziękowania kierujemy też w stronę lokalnych mediów ,które przez cały czas trwania imprezy były obecne na stadionie.

        Życzymy wszystkim dzieciakom, aby ich dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej!

 

                     ,, Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

 

 

Komentarze

nick:

Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy.
Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie. Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Seba  |  środa, 29 maja 2013 18:41  |  IP: 89.228.5.238
Oj działo się:) było extra. Dziękujemy bardzo :D

Plakat

Partnerzy