Z kolędą w dom…

      Każdego roku po Świętach  Bożego  Narodzenia spotykamy wędrujących kolędników, którzy odwiedzają domy głosząc wszystkim Dobrą Nowinę o Zbawicielu.

      W końcu nadszedł tak długo oczekiwany moment. Grupa poprzebieranych w kolorowe stroje dzieciaków (Eryk, Robert, Szymon, Krystian oraz Kamila) wyruszyła już poraz drugi szlakiem radosnego, kilkugodzinnego kolędowania. „A witajcie dobrzy ludzie, otwierajcie szerzej drzwi,  przynosimy wieść o cudzie co po całej ziemi grzmi…  Dawny zwyczaj bywa wszędzie, przychodzimy po kolędzie…” – tymi słowami witaliśmy mieszkańców.

      Wszędzie przyjmowano nas serdecznie. W niektórych domach  fotografowano nas z domownikami na tle pięknie wystrojonego drzewka. Zapraszano nas na przyszłoroczne takie same kolędowanie. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wycieczkę dla dzieci w okresie ferii zimowych.

      Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci za pomoc w przygotowaniu strojów, a w szczególności dzieciakom za trud i zaangażowanie, które są doskonałym przykładem kultywowania tradycji.

      Wszystkim rodzinom, które ciepło i życzliwie nas przyjęły bardzo gorąco dziękujemy i życzymy wiele radości…

Placówka Terenowa w Sieklówce

Z kolędą w dom… - Zdjęcie #15163
Z kolędą w dom… - Zdjęcie #15164

Plakat

Partnerzy: